Vítáme, že se rodinná politika opět stala prioritou vlády

V pondělí 2. července 2018 uvedl nově jmenovaný ministr práce a sociálních věcí - Petr Krčál - jako jednu ze svých priorit rodinnou politiku. V této souvislosti chce nový ministr připravit prorodinný balíček, který by měl obsahovat například zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc Kč, financování velmi úspěšných dětských skupin z národních zdrojů a legislativní ukotvení mikrojeslí.

Jako Oranžový klub takový přístup nového ministra velmi vítáme a těšíme se na spolupráci. Byly jsme to právě my, kdo před 5 lety představil Oranžové desatero věnované rodinné politice, a před dvěma lety jeho aktualizovanou verzi. Oba dokumenty naleznete zde.

Domníváme se, že kvalitní a systémově pojatá prorodinná politika by měla být sociálně-demokratickou prioritou a jako taková je základní podmínkou snižování nespravedlivých nerovností mezi muži a ženami v České republice, a to zejména v oblasti odměňování, kariérního rozvoje či účasti na politickém rozhodování. Kvalitní prorodinná politika také nezanedbatelně přispívá ke stabilitě českých rodin i celé společnosti.

Věříme, že ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál bude takovou kvalitní a systémově pojatou rodinnou politiku prosazovat a jsme připraveny Petra Krčála v tomto i nadále podporovat.