Stanovisko Oranžového klubu z.s. k soutěži Miss VŠE

26.11.2014

Oranžový klub je znepokojen nad podporou, kterou Vysoká škola ekonomická poskytla akci s názvem Miss VŠE, která podle dostupných informací na internetu propaguje genderové stereotypy a sexismus, a to velmi vulgárním způsobem.

Domníváme se, že pro žádnou veřejnou instituci, tím spíše pak veřejnou vzdělávací instituci, není žádoucí, aby se jejím jménem zaštiťovala akce, která podporuje a upevňuje sexismus a genderové stereotypy, a znevažuje své vlastní absolventky při hledání budoucího zaměstnavatele.

Oranžový klub oslovil rektorku VŠE se žádostí, aby zvážila odmítnutí oficiální podpory této akci ze strany VŠE a dala tak jasný signál, že sexismus a genderové stereotypy na univerzitní půdu nepatří.

Oranžový klub
26.11. 2014