Oranžový klub podporuje Michaelu Marksovou Tominovou na místopředsedkyni ČSSD na nadcházejícím sjezdu

22.11.2014

Tisková zpráva, sobota 22.11. 2014

Na svém volebním setkání v Luhačovicích podpořil Oranžový klub na post místopředsedkyně ČSSD ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou Tominovou. Nové předsednictvo se rozhodlo před sjezdem ČSSD v březnu 2014 zaměřit zejména na prosazení vnitrostranických kvót.

„Vnitrostranické referendum dalo jasný signál, že ve straně pro kvóty existuje podpora. Michaela Marksová je vhodnou nositelkou myšlenky rovnosti v ČSSD“, řekla k tomu znovuzvolená předsedkyně Oranžového klubu Zuzana Jentschke Stöcklová.

Oranžový klub se dále zaměří například na kampaň proti sexismu v politice, slaďování rodinného a pracovního života či vytvoření databáze expertek a kandidátek na volené pozice. „Kvóta 40 % znamená 30 žen na kraj. Databáze političek ukáže všem, kteří tvrdí, že „ženy nejsou“, že žen je v politice dostatek“, okomentovala záměr regionální koordinátorka Oranžového klubu a bývalá europoslankyně Zuzana Brzobohatá.

Oranžový klub je platforma blízká ČSSD, která vznikla v roce 2012. Spolek se poprvé zviditelnil v květnu 2013 svým Desaterem, které přišlo mj. s návrhem na podporu rodičů, kteří si rozdělí rodičovskou dovolenou. Do vedení Oranžového klubu byly na dvouleté funkční období zvoleny: Jana Maláčová, Kateřina Svíčková, Magdalena Pospíchalová a Anna Kárníková.

Kontakt: Zuzana Jentschke Stöcklová (předsedkyně Oranžového klubu z.s.), stocklovaz@volny.cz, telefon777 853 063

Web: www.oranzovy-klub.cz

OK luhacovice